Karmienie dzieci mlekiem modyfikowanym

Karmienie dzieci mlekiem modyfikowanym

23 marca 2022 Wyłączone przez Daniel

Ponad 90 procent wszystkich świeżo upieczonych mam deklaruje chęć karmienia swoich dzieci piersią. Jednak zdarza się tak, że pomimo wielu prób, chęci oraz starań plan karmienia nowo narodzonego dziecka tylko i wyłącznie naturalnym pokarmem nie jest możliwe do osiągnięcia. Karmieniu piersią może towarzyszyć wiele różnego rodzaju przeszkód. Wiele kobiet przyznaje się do tego, że na swojej drodze napotkało problemy takie jak trudności w utrzymaniu efektywnego ssania piersi przez dzieci lub niewystarczająca ilość mleka w piersi. Są to trudne momenty dla wszystkich młodych mam. Wówczas pojawia się poczucie winy, rozczarowanie oraz niespełnienie. Okazuje się, że są to rzeczy, które powinny być proste oraz oczywiste, ale wcale takie nie są.

Mleko modyfikowane dla dzieci

Najbardziej popularnym mlekiem modyfikowanym na polskim rynku jest Bebilon. Jest to produkt cieszący się dużym zaufaniem większości młodych mam, zarówno tych, które karmią swoje dzieci od pierwszego dnia narodzin, jak i dla  starszych dzieci. Od wielu lat z grupą Bebilon współpracuje grupa specjalistów, która codziennie przykłada ogromną wagę do tego, by wszystkie produkty jak najbardziej przypominały swoim składem mleko mamy. Eksperci z firmy Bebilon odpowiadają również na wszelkie pytania matek oraz pomaga rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące prawidłowego karmienia mlekiem modyfikowanym swoich dzieci.

Specjalne mleko modyfikowane

Specjalne mleko modyfikowane jest preparatem przeznaczonym do stosowania w szczególnych przypadkach, które należy stosować tylko i wyłącznie po wcześniejszej konsultacji z lekarzem pediatrią. Jest to mleko wydawane tylko na receptę i podawane w przypadku stwierdzenia niewydolności trzustki, wątroby, zespołu krótkiego jelita lub innych chorób układu pokarmowego małego dziecka. Specjalne mleko posiada probiotyki, które wspomagają odporność.