Na co zwracać uwagę przy wyborze mleka modyfikowanego

Na co zwracać uwagę przy wyborze mleka modyfikowanego

23 marca 2022 Wyłączone przez Daniel

Przyjście na świat nowego domownika to wielkie wydarzenie w życiu całej rodziny. Rodzice mają na uwadze przede wszystkim dobro pociechy, dlatego kompletując wyprawkę niemowlęcą, wybierają produkty najwyższej jakości. To samo dotyczy wyborów dotyczących żywienia maluszka. Mamy, które z różnych powodów zdecydowały się nie karmić piersią, mają do dyspozycji mleko modyfikowane Bebilon. Skład produktów marki został opracowany zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia, dzięki czemu opiekunowie mają pewność, że dieta maluszka zawierać będzie wszystkie niezbędne składniki.

Starannie opracowana receptura

Karmienie piersią uznawane jest na najkorzystniejszy dla zdrowia (zarówno dziecka, jak i matki) sposób karmienia, nie brak jednak kobiet, które podejmują decyzję o zaprzestaniu naturalnego karmienia. Produkty Bebilon po konsultacji z lekarzem wprowadzić można już od pierwszych dni życia maluszka, należy jednak przestrzegać wskazówek producenta dotyczących przygotowywania i przechowywania pokarmu. Receptura mleka modyfikowanego została stworzona na podstawie badań nad właściwościami mleka naturalnego. Sprawia to, że rodzice decydujący się podawanie tego typu pożywienia wiedzą, że dziecko wraz z pokarmem otrzymywać będzie niezbędne dla właściwego rozwoju witaminy, minerały i inne substancje odżywcze. W zależności od potrzeb wybierać można spośród formuł w proszku, jak i tych w płynie.

Receptura dopasowana do potrzeb

Warto pamiętać, że mleka Bebilon służyć mogą zarówno do dokarmiania, jak i pełnowartościowy jedyny składnik diety w początkowym miesiącach życia niemowlęcia. Oferta marki zawiera zarówno receptury dopasowane do potrzeb rozwijających się dzieci w zależności od ich wieku, jak i produkty dopasowane do specjalnych wymagań żywieniowych. Linia Bebilon Comfort przeznaczona jest do podawania pod nadzorem lekarza (lub zgodnie z jego zaleceniami) w przypadku powodujących ból lub dyskomfort kolek i zaparć. Z kolei produkty z serii Prosyneo zalecane są w przypadku, gdy istnieje możliwość pojawienia się u maluszka alergii na składniki występujące w mleku krowim. Dostępne są również mleka Bebilon bez laktozy czy ze składem przeznaczonym specjalnie do stosowania u wcześniaków z bardzo niską masą urodzeniową.